Publiczne Przedszkole

ul. Gliwicka 34

Jesteś tutaj:

RYS  HISTORYCZNY  PRZEDSZKOLA  W  KOTLARNI

Przedszkole w Kotlarni istnieje od 01.09.1990r. Mieści się ono w budynku adoptowanym po stołówce należącej do Kopalni Piasku w Kotlarni.

Kopalnia Piasku wykonała remont budynku i wyposażyła zaplecze kuchenne.

Wcześniej dzieci z Kotlarni, Ortowic i Starej Kuźni dowożone były autobusem do Przedszkola w Korzonku.

W pierwszym roku działalności do przedszkola uczęszczało 65 dzieci.

Pierwszym dyrektorem tej placówki była Pani Urszula Suffner, a od roku szkolnego 1994/95 funkcję tę pełniła Pani Zofia Bazan.

Od 2001 r. placówka stała się oddziałem Przedszkola Publicznego w Bierawie z oddziałami zamiejscowymi. Dyrektorem Przedszkola była Pani Halina Niemkiewicz, a po niej Pani Monika Bagińska.

Od roku 2019 / 2020  przedszkole stało się przedszkolem jednolitym pod nazwą Publicznego Przedszkola w Kotlarni. Jest przedszkolem dwuoddziałowym do którego uczęszcza 50 dzieci. Funkcję dyrektora pełni   Pani mgr  Anna Fajęska.

Na przełomie tych lat wzbogacana była baza dydaktyczna przedszkola. Sale wyposażane były w coraz to nowe zabawki, nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt radiowo – telewizyjny, kserokopiarkę, stroje ludowe dla dzieci oraz urządzenia do ogrodu.

Nasze przedszkole poprzez indywidualne i podmiotowe traktowanie swoich wychowanków, zapewnia im wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój.

Sprawiamy, że dzieci czują się akceptowane, lubiane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Zapewniamy dobrze zorganizowaną, atrakcyjną zabawę, zajęcia i odpoczynek w odpowiednio wyposażonych salach. Promujemy wychowanie prozdrowotne i proekologiczne. Prowadzimy szeroki zakres działań wychowawczo –edukacyjnych i opiekuńczych, dzięki którym nasi wychowankowie zdobywają wiedzę i umiejętności pozwalające sprostać wymaganiom szkoły. Prowadzimy zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka niemieckiego, angielskiego oraz religii. Wspieramy ducha partnerstwa między rodzicami a przedszkolem oraz społecznością lokalną i przedszkolem.